صنایع دستی

صنایع دستی

اخبار و مطالب مربوط به صنایع دستی را در این شاخه می‌توانید دنبال کنید

صنایع دستی مالزی

کشور مالزی به خاطر تاریخ غنی و صنایع‌دستی نفیس خود مشهور است. به دلیل ترکیبی از فرهنگ و تعدادی از قبایل ساکن مالزی، صنایع‌دستی مالزی ترکیبی از همین موارد را به نمایش می‌گذارد. هنگام سفر و بازدید از مالزی، انواع صنایع دستی مالزی را مشاهده خواهید کرد که تعدادی 
بیشتر بخوانید

چگونه صنایع دستی خود را بفروشیم؟

اگر شما تولیدکننده صنایع‌دستی هستید اما فروش چندانی ندارید و برای شما این سوال پیش آمده که چطور صنایع‌دستی خود را بفروشم؟ یا چطور می‌توانم جایی را برای فروش صنایع دستی پیدا کنم؟ و به دنبال این هستید که درآمد بیشتری را از فروش صنایع‌دستی کسب کنید، ما در ادامه
بیشتر بخوانید

خرید صنایع دستی اصفهان در تهران

اصفهان مهد هنر و فرهنگ ایران است که از دیرباز تا به امروز در انواع زمینه‌های هنری و تولید صنایع‌دستی شهرت جهانی دارد. صنایع‌دستی اصفهان در بین مردم ایران به خصوص برای هموطنانی که در تهران زندگی می‌کنند، بسیار محبوب است ولی متأسفانه فروشگاه‌هایی که در تهران ارائه‌دهنده مستقیم صنایع دستی اصفهان باشند 
بیشتر بخوانید

سوغات و صنایع دستی اردبیل

بیشتر صنایع دستی اردبیل توسط عشایر و روستاییان این منطقه تولید می‌شود. استان اردبیل مانند بسیاری از مناطق مستعد کشور در زمینه بافت انواع زیراندازها دارای قدمت و اصالت بوده و صنعتگران و هنرمندان روستایی و شهری با عرضه هنر و استعدادهای درخشان خود، توانسته‌اند نمونه‌های بارزی از آثار نفیس و ارزنده صنایع‌دستی را با نام منطقه خود به ثبت برسانند.
بیشتر بخوانید

طبقه بندی انواع صنایع دستی ایران

در ایران با وجود فرهنگ‌های پراکنده بسیار غنی و متفاوتی که در شهرها و روستاها و در میان عشایر وجود دارد و همچنین با وجود شرایط آب و هوایی و زیست‌محیطی متفاوت، با گستردگی و وسعت رشته‌های صنایع‌دستی رو به رو هستیم. در این مطلب قصد داریم شما را با طبقه‌بندی انواع صنایع‌دستی ایران که بر اساس دو گروه زیر طبقه‌‌بندی شده‌اند، آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید

حکاکی روی شیشه با استفاده از کرم حکاکی

هنر قلمزنی یا حکاکی روی شیشه که به آن نقش برجسته فرانسوی هم گفته می‌شود به قرن 18 باز می‌گردد که زیرشاخه هنر شیشه‌گری محسوب می‌شود. این فرایند شامل حذف یک لایه شیشه از سطح شیشه با استفاده از مواد شیمیایی است که از شابلون یا الگو برای ایجاد طرح بر روی نواحی از شیشه که می‌خواهند طرح بر روی آن حکاکی شود، استفاده می‌‎کنند
بیشتر بخوانید

صنایع دستی چین

چین یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان با نیروی کار عظیم هست که در تولید صنایع مختلف و صادرات به سراسر کشورهای جهان بسیار موفق است. یکی از صنعت‌های مهم که این کشور در آن بسیار موفق عمل کرده است تولید صنایع‌دستی است که انواع گوناگونی دارد.
بیشتر بخوانید

هنر و صنایع دستی منبت‌کاری

منبت یکی از هنرها و صنایع‌دستی ایران‌زمین است که در این هنر نقش‌ها به صورت نقش برجسته روی زمینه کار قرار می‌گیرند. منبت‌کاری چوب یکی از شاخه‌های منبت‌کاری است و بیشتر به صورت کنده‌کاری روی چوب اجرا می‌شود. منبت‌کاری با چوب یکی از ظریف‌ترین صنایع‌دستی است که تلفیقی از هنر و حوصله هنرمندانی است که با ابزاری ساده، محصولاتی با ارزش خلق می‌کنند.
بیشتر بخوانید

نقش صنایع‌دستی در توسعه صنعت گردشگری

تمامی ممالک جهان، اعتقاد به تأثیر متقابل صنایع‌دستی و صنعت گردشگری دارند. چرا که در عمل و تجربه دریافته‌اند که صنایع‌دستی یکی از عوامل بسیار مؤثر در جلب و جذب گردشگر در تمامی گرایش‌های ملی، منطقه‌ای و داخلی است و متقابلاً به این نتیجه هم رسیده‌اند که صنعت گردشگری می‌تواند به رشد، توسعه و گسترش صنایع‌دستی و بهبود کیفیت آن کمک کند.
بیشتر بخوانید

اهمیت صنایع دستی

صنایع‌دستی جايگاه ویژه‌ای در ميراث فرهنگی هر ملتی دارد. تنوع آثار صنایع‌دستی، گذشته از آن که ذوق، تفکر و خلاقيت يک ملت را نشان می‌دهد، نسبت به موقعيت جغرافيايی هر منطقه نيز متفاوت است. فواید صنایع‌دستی و اهمیت آن در اقتصاد جوامع، بر هیچ‌کس پوشیده نیست و تأثیر شگرفی بر اقتصاد، اشتغال‌زایی، صادرات، گردشگری و فرهنگ هر کشور دارد که در ادامه هر یک از این موارد را به‌طور جداگانه مورد بررسی قرار داده‌ایم.
بیشتر بخوانید

آخرین مطالب وبلاگ

مشاهده در وبلاگ

 ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500000تومان از برند میراث.  مشاهده محصولات میراث